2.UKS Eugen Knurów-55pkt.
3.TKKF Apollo Jaworzno-50pkt.

NAJMŁODSI REPREZENTANCI TERMINATUSA DRUŻYNOWYM

MISTRZEM ŚLĄSKA KNURÓW- 08.06.2008r.

Mistrzostwa Śląska Juniorów do lat18 w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbyły się w Knurowie były ostatecznym sprawdzianem formy najmłodszych zawodników Dąbrowskiego Terminatusa  przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Terminatus wystawił tylko siedmiu ale pewnych zawodników, którzy rywalizowali w jedenastu kategoriach wagowych wywalczając cztery złote jeden srebrny i jeden brązowy medal. Jako pierwszy wystąpił Adrian Nędzyński  ubiegłoroczny Mistrz Śląska i brązowy medalista Mistrzostw Polski  w kat.wag.52,0kg tym razem zadebiutował w wyższej kat.wag.56,0kg.Adrian zaliczył wszystkie trzy podejścia i ostatecznie z wynikiem 80,0kg.wywalczył tytuł Vice-Mistrza Śląska nie zaliczając w trzecim podejściu ciężaru 85,0kg.dający mu złoty medal. Co nie udało się Adrianowi to z kolei drugi z naszych zawodników w tej kat.wag.  Bartłomiej Skóra dla którego był to debiut zaliczył w trzecim podejściu 82,5kg.zostając niespodziewanie Mistrzem Śląska. Paweł Konieczny aktualny Vice- Mistrz Polski i Mistrz Śląska nasz jeden z najlepszych zawodników w tej grupie wiekowej nie zawiódł naszych oczekiwań i zwyciężył pewnie w kat.wag.60,0kg.z wynikiem 112,5,0kg.poprawiając swój wynik z ubiegłorocznych Mistrzostw Śląska aż o 10,0kg.i nie ukrywam że liczymy na medal tego zawodnika na Mistrzostwach Polski. W czwartym dodatkowym podejściu Paweł podchodził do sztangi ważącej aż 117,5kg. czyli o 1,5kg.więcej od Rekordu Mistrzostw Polski ale niestety próba była nieudana. Jesteśmy dobrej myśli i być może już na Mistrzostwach Polski Paweł zaliczy ten ciężar. W kat.wag. 75,0kg.mieliśmy dwóch debiutantów Pawła Parzocha oraz Radomira Sobczyka. Paweł startował na swoim poziomie i zaliczając 90,0kg.zajął piąte miejsce. Niestety nie zdążył zbić wagi do 67,5kg. gdzie z tym wynikiem zająłby drugie miejsce. Natomiast bardzo dobrze wystartował Radomir Sobczyk i po zaliczeniu w trzecim podejściu102,5kg.zdobył niespodziewanie brązowy medal. Trzeci z naszych debiutantów Kozieł Mateusz w kat.wag.82,5kg.walczył bardzo dzielnie zaliczając w trzecim podejściu 117,5kg wywalczył tytuł Mistrza Śląska. Mateusz Pękala obronił tytuł Mistrza Śląska z ubiegłego roku zwyciężając pewnie w kat.wag.100,0kg ustanawiając przy okazji nowy rekord życiowy z wynikiem 170,0kg.W trzecim podejściu próbował nawet pobić rekord Mistrzostw Polski i zadysponował na sztangę177,5kg ale niestety podejście nie zostało zaliczone przez sędziów. Tu także liczymy na medal naszego zawodnika na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Władysławowie. Drużynowo reprezentanci naszego klubu wywalczyli niespodziewanie po raz pierwszy w historii Mistrzostw Śląska pierwsze miejsce zwyciężając zdecydowanie z 65 pkt. Drugie miejsce wywalczyli gospodarze zawodów zawodnicy Eugen Knurów zdobywając 55 pkt. A na trzecim reprezentanci TKKF Apollo Jaworzno z 50pkt. Były to bardzo udane mistrzostwa dla naszych najmłodszych zawodników i  liczymy na medale na zbliżających się  Mistrzostwach Polski.