VII Nadwiślański Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
Tarnobrzeg, 2008.09.19

Tekst:    Sławomir Wiatrowski
Zdjęcia:  Grzegorz Leski
Pełne wyniki zawodów

20 września w Hali OSiR „Wisła" w Tarnobrzegu odbył się VII Nadwiślański Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „Bartosz 2008". W turnieju, który od pierwszej edycji przyjął charakter integracyjny, zasięg ogólnopolski startowali zawodnicy m.in. z Dąbrowy Górniczej, Gdyni, Gdańska, Katowic, Koszalina, Kielc, Radomia, Warszawy, Sandomierza, Tarnowa, Tarnobrzega itd. Na starcie stanęło ok.70 siłaczy w tym 6 kobiet oraz 32 zawodników niepełnosprawnych. Organizatorami Bartosza byli Stowarzyszenie Integracja, OSiR Wisła, PZSN – Start, PZK,FiTS – patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Jan Dziubiński w którego imieniu dekorował Pan Witold Kuś – skarbnik miasta Tarnobrzeg. Zawodnicy z Tarnobrzega zajęli kolejno Adam Rębisz IV miejsce w kat. wag.90 kg, Janusz Zalewski V miejsce w kat. wag. 82,5 kg, Janusz Suchojad VI miejsce w kat. wag 67,5 kg. W kat. open kobiet zwyciężyła Koczyba Barbara z Katowic, natomiast wśród mężczyzn Krzysztof Wodecki z Koszalina (do 67,5 kg) i Rawiński Sławomir z Sandomierza (pow. 67,5 kg). Najlepszym zawodnikiem z Tarnobrzega został Adam Rębisz, który uhonorowany został okazałym pucharem. Cytując Adama Rębisza: „swój występ uważam za udany, gdyż poziom zawodów i startujących w mojej kategorii wagowej był wysoki, dziękuję sponsorom dzięki, którym mogliśmy kolejny raz zorganizować naszego Bartosza." Sponsorami imprezy m.in. byli: Urząd Miasta Tarnobrzeg, Fitness Authority, Hi-TEC Nutrition, P.W. Karabela, Skobud, Bank Spółdzielczy o. Tarnobrzeg, Teskom, Bratex, TSM, P.H. Iwona i Zbigniew Merlak.

W pokazach specjalnych dla publiczności mogliśmy podziwiać grupę Street Brothers – taniec break dance, Zonk Team- pokaz modeli latających oraz pokaz trialu rowerowego.

Dziękujemy serdecznie wolontariuszom z 11 TDH Wrzosowisko oraz uczniom LO im. M.Kopernika w Tarnobrzegu.