POWERLIFTING - Archiwum wiadomości

NEWS - Sierpień 2005

2005.08.08
Kolejny Polak zdobył
złoty medal na zawodach w  Beroun - Mariusz Hadrysiak wycisnął 240 kg i tym wynikiem został zwycięzcą kat. 110 kg weteranów I gr.  Tym samym zakwalifikował się do rywalizacji najwyższej na zawodach IPF i EPF - klasyfikacji Mistrza Mistrzów. Mariusz Hadrysiak zajął w niej 3 miejsce z dorobkiem 142,8 pkt. Wilks'a. Drugie miejsce przypadło ostatecznie Krzysztofowi Bożyczce.
Ogółem Polacy zdobyli 8 medali indywidualnych: 5 złotych, 1 srebrny, 2 brązowe.
W klasyfikacji Mistrza Mistrzów: 1 - I-sze miejsce, 1 - II-gie m., 1 - III-cie miejsce.

2005.08.07
Po wczorajszej turze startów
Krzysztof Bożyczko prowadzi w klasyfikacji Mistrza Mistrzów. Wynik 240 kg dał 146,2 pkt. i 7 pkt. przewagi nad najmocniejszym rywalem, Niemcem Veiko Friedrichem z kat. 82,5 kg. Dzisiaj nastąpi rozstrzygnięcie do kogo należeć będzie puchar Mistrza Mistrzów w kategorii weteranów I gr.

2005.08.06
Od kilku godzin
Krzysztof Bożyczko jest mistrzem Europy weteranów I gr! Trzeci dzień startów na Mistrzostwach Europy Weteranek i Weteranów w Wyciskaniu Leżąc przyniósł złoty medal Krzysztofowi Bożyczce w kat. 100 kg. Zawodnik czysto wycisnął wszystkie trzy podejścia ostatecznie zaliczając 240 kg. Zbigniew Lewicki wynikiem 195 kg wywalczył brązowy medal w kategorii 90 kg.
Bohaterem wczorajszego dnia został
Jerzy Furmanek, nie po raz pierwszy zdobywając tytuł Mistrza Mistrzów Europy Weteranów grupy II (50--59 lat). Na ten sukces złożyło się pierwsze miejsce w kat. 110 kg i uzyskane za wynik 235 kg - 142,3 pkt. Wilks'a. Tym samym zwyciężył drugiego polskiego mistrza Europy tej kategorii weteranów, weterana pomostów ciężarowych i trójbojowych, Piotra Pawlika. Chorzowski zawodnik za wynik 227,5 kg w kat. 125 kg uzyskał złoty medal. Startujący w kat. +125 kg Lucjan Bartnik zdobył brązowy medal wyciskając 170 kg. Czwarty reprezentant Polski w tej kategorii wiekowej Krzysztof Piwowar zajął 8 miejsce w kat. 110 kg zaliczając 145 kg. Drużynowo weterani kategorii 50-59 lat zajęli IV miejsce.
Bardzo dobry czwartkowy start naszych zawodniczek przyniósł spodziewany wynik zespołowy -
weteranki kategorii 40-49 lat zostały trzecią drużyną w Europie!

2005.08.04
Dwie godziny temu zakończyły się starty kobiet na
Mistrzostwach Europy Weteranek i Weteranów w Wyciskaniu Leżąc w czeskim Beroun. Polski zdobyły trzy medale: Barbara Pawlik w kat. 90 kg zdobyła złoty medal zaliczając 110 kg, Urszula Foryś srebrny w kat. 56 z nowym rekordem Polski weteranek I gr. - 95 kg, Iwona Winiarska brązowy medal w kat. 60 kg wyciskając dokładnie tyle samo - 60 kg. Teraz czekamy na punktację drużynową.
Miesiąc temu na
XIX Mistrzostwach Europy Weteranek i Weteranów w Trójboju Siłowym, rozegranym z słowackim Trencinie, Polka, Maria Szymkowiak, nie tylko zdobyła złoty medal, ale jego wartość podkreśliła tytułem Mistrzyni Mistrzyń, czyli najlepszej spośród mistrzyń Europy z dorobkiem 472,64 pkt. Wilks'a. Zawodniczka uzyskała 400 kg, w trójboju, które ostatnio zalicza na każdych zawodach, na co złożyło się 155 w przysiadzie, 85 kg w wyciskaniu i rekord Polski weteranek I w martwym ciągu - 162,5 kg w kat. 56 kg.