POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - Archiwum wiadomości

NEWS - Marzec 2005

2005.03.30

Wegiera wicemistrzem świata, Wilk i Spychała brązowymi medalistami  Mistrzostw Świat Seniorów! Czarne dni dla Ukrainy.
Oficjalna witryna IPF zamieściła wyniki z listopadowych Mistrzostw Świata Mężczyzn w Trójboju Siłowym skorygowane o badania antydopingowe. Nasz najbardziej doświadczony zawodnik w drużynie, Jan Wegiera, został wyniesiony dyskwalifikacją zawodnika Ukrainy, Oleksandra Kutchera, na całkowicie zasłużone drugie miejsce w kat. 82,5 kg.
Zwykle czwarty
Jacek Spychała miał również swój wielki dzień w Cape Town: jego groźby rywal Oleksandr Borysow z Ukrainy, został zdyskwalifikowany i tym samym Polak zdobył brązowy medal w kat. 75 kg.
Kolejny zawodnik,
 Michał Wilk, w podobny sposób zdobył - jako jeden z niewielu juniorów w Polsce - medal z najważniejszej imprezy seniorskiej. Dotychczasowe starty w seniorach przynosiły zawodnikowi 4-5 miejsce. Południowoafrykański klimat :) przywiał zawodnikowi brązowy medal w kategorii 90 kg. Wilk przegrał wtedy m.in. z rewelacyjnym zawodnikiem Ukrainy Iwanem Shlyakchtą. Po trwającej bardzo długo procedurze odwoławczej największy rywal Polaka został zdyskwalifikowany, co wywindowało Wilka na trzecie miejsce. Wpadka Shlaychty była drugą z kolei, a przepisy IPF są w tym wypadku bezwzględne - dożywotnia dyskwalifikacja.
Polska drużyna w południowoafrykańskich Mistrzostwach zdobyła zatem cztery medale indywidualne (do wspomnianych wyżej doszło złoto
Jarosława Olecha w kat. 67,5 kg) i jeden, brązowy, drużynowy.
Zawodnikom gratulujemy, a ja zamieszczę kilka zdjęć naszych znakomitych trójboistów.
Krótkie filmy z tych zawodów: 280 kg Jacka Spychały w martwym ciągu, odbieranie pamiątek z mistrzostw przed ceremonią wręczenia medali w kat. 90 kg (Michał Wilk stoi w końcówce filmu w czerwonej koszulce), jeszcze trzecie miejsce Jana Wegiery i hymn ukraiński, a dla równowagi - hymn polski dla Jarosława Olecha.

2005.03.18
   Jutro w hali KS "Tęcza-Społem" przy ul. Zagnańskiej 110 odbędą się
Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Trójboju Siłowego. Ważenie zawodników rozpocznie się o 900, start o 1100
   Dostępny jest Regulamin Otwartych Mistrzostw Ryk w Wyciskaniu Leżąc (również w formacie rtf) . Zawody odbędą się 8 maja w Rykach, w sali kina "Renesans".