POWERLIFTING - Archiwum wiadomości

NEWS - grudzień 2004

2004.12.22
    W minioną sobotę Polacy wzięli udział w
XIV Turnieju Bożonarodzeniowym w Trójboju Siłowym w Banovcach nad Bebravou. Pomimo startu tylko trzech zawodników: Michał Wandzik, Tomasz Malarz i Wiesław Tochaczek,  Polska zajęła drużynowo 3 miejsce za ekipami Czech  i Słowacji II, wyprzedzając Węgry, Austrię i Słowację I. Zawodnicy rywalizowali wyłącznie w kategorii open przy czym punkty liczone były formuła Wilks'a. Najwyżej uplasował się startujący bez kostiumu specjalistycznego Michał Wandzik - 6 miejsce (890 kg  w trójboju:  375+210+305), Tomasz Malarz był 9 (777,5 kg: 295+227,5+255), natomiast kontuzjowany (odnowiony uraz mięśni brzucha) Wiesław Tochaczek zajął 12  miejsce (620 kg w trójboju: 230+160+230). Zdecydowanie lepiej wypadli nasi zawodnicy w kategoriach wagowych: pierwsze miejsca (nagrodzone złotymi medalami) zajęli  Wiesław Tochaczek w kat. 125 kg i Michał Wandzik w kat. +125 kg; Tomasz Malarz w kat. 110 kg zajął 4 miejsce.

2004.12.13
    W najbliższy weekend odbędzie się w Augustowie
Kursokonferencja Naukowo-Szkoleniowa PZKFiTS. Koszt uczestnictwa - 350zł. Przy Kursokonferencji odbędzie się Seminarium Sędziowskie Trójboju Siłowego. Chętni proszeni są o kontakt z Przewodniczącym Kolegium Sędziów TS p. Włodzimierzem Laskowskim, kom. 506 134236.

2004.12.12

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Trójboju Siłowym rozegrane w Jerce koło Lubinia. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został trójbojowy debiutant Daniel Grabowski z "Włókniarza"-Białystok - 395,22 pkt., drugie miejsce w klasyfikacji Mistrza Mistrzów zajął Jacek Latała z "Wikinga"-Starachowice - 393,75 kg, trzecie miejsce zajął Tomasz Chańko z "Włókniarza" - 386,34 pkt. Klasyfikację Mistrzyni Mistrzyń wygrała Anna Roszko z "Megatronu II"-Ełk - 277,02 pkt.,druga była Paulina Łężak z "Impulsu"-Warszawa - 250,82 pkt, trzecia jej koleżanka klubowa Paulina Tyczyńska - 241,37 pkt.
Największymi podniesionymi ciężarami było 275 kg w przysiadzie i 265 kg w martwym ciągu zaliczone przez Daniela Grabowskiego w kat. 125 kg. Największy wyciśnięty ciężar to 175 kg przez Pawła Waldona z "Tęczy-Społem"-Kielce w kat. 82,5 kg.
Więcej informacji można znaleźć przeglądając pełne wyniki.
09:00

W Jerce koło Lubinia odbywają się Mistrzostwa Polski Młodzików w Trójboju Siłowym. Zawody zgromadziły 11 zawodniczek i 53 zawodników. Dostępne są wyniki pierwszego dnia zawodów - wszystkie zawodniczki i kategorie 52, 56, 60, 67,5, 75, 82,5 i 90 zawodników.