POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - Archiwum wiadomości

NEWS - sierpień 2004

2004.08.29
   Dzisiaj kończą się Mistrzostwa Europy Weteranów w Wyciskaniu Leżąc w Hamm (Luksemburg).
Iwona Winiarska w kategorii 56 kg weteranów I gr. zajęła IV miejsce z wynikiem 65 kg.

W rozegranych 5-8 sierpnia we Vrsac (Serbia i Czarnogóra) Mistrzostwach Europy w Wyciskaniu Leżąc Polacy zajęli 2-gie miejsce z dorobkiem 63 pkt.  ulegając tylko drużynie Rosji - 66 pkt; trzykrotnie zagrano hymn polski. Czarnym koniem zawodów okazał się
Krzysztof Wrona udanie zastępując nieobecnego Andrzeja Stanaszka  i wygrywając kat. 52 kg ciężarem 145 kg. Tradycji więc stało się zadość i dla Polaków zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Dariusz Wszoła wyciskając 142,5 kg w tej kategorii zajął drugie miejsce w tej kategorii dystansując rywali. Wicemistrzem Europy kat. 56 kg został Krzysztof Owsiany wyciskając 157,5 kg. Brązowy medal w kat. 60 kg zdobył Mirosław Hermann z wynikiem 180 kg.
Kolejny raz swoją wysoką klasę potwierdził
Paweł Pracownik - nie tylko pokonał 4-ech mocnych rywali uzyskując 205 kg, ale złoty medal potwierdził nowym rekordem Europy - 207,5 kg. Łukasz Gąsienica-Samek zajął 4-te miejsce w kat. 75 kg wyciskając 215 kg. Trzecim mistrzem Europy został niezmordowany Jan Wegiera - w kat. 82,5 kg wycisnął 250 kg, próbując w czwartym podejściu poprawić rekord Europy ciężarem 253 kg. W tej kategorii wystartował Remigiusz Wołejko z dorobkiem 215 kg i 7-ym miejscem. Próbę poprawienia rekordu Europy podjął Wiesław Grabski w kat. 90 kg: mając zaliczone 250 kg i srebny medal, po zaliczeniu nowego rekordu 263 kg przez Aleksieja Worobjewa, podszedł w dodatkowym  podejściu do ciężaru o 0,5 kg większego. Próba była nieudana. W tej samej kat. startował Marek Markwat - wynikiem 230 kg ustanowił nowy rekord Europy weteranów II gr. i zajął 6 miejsce.
W klasyfikacji Mistrza Mistrzów Jan Wegiera zdobył 3 miejsce z wynikiem 168,72 pkt.
Dwa medale na tych zawodach zdobyła reprezentacja kobiet.
Justyna Kozdryk w kat. 44 kg zdobyła srebrny medal wynikiem 90 kg, uzyskując przewagę wagą ciała nad byłą mistrzynią i rekordzistką Europy Evą Svjantekovą.  Prawdziwy pokaz siły na pomoście dała Anna Śliwińska, najsilniejsza trójboistka Polski wszechczasów: wycisnęła 147,5 kg w kat. 90 kg (waga ciała 85,8 kg), co jest największym wyciśniętym ciężarem w Polsce przez  kobietę. Ciężarem 150 kg atakowała pierwszą pozycję, ostatecznie utrzymując się na 2-im miejscu. Jadwiga Radwańska wycisnęła 97,5 kg w kat. 56 kg plasując się na 4-ym miejscu. Startująca w kat. 60 kg Jolanta Piechotka spaliła wyciskanie. W kat. 67,5 kg Edyta Bosak wyciskając 110 kg zajęła 5-te miejsce.
Drużyna kobiet zajęła 5 pozycję mając 31 pkt.

Za 4 tygodnie odbędzie się w Kurzętniku kolejna edycja
Pucharu Polski w Trójboju Siłowym. Nowością tych zawodów będą nagrody pieniężne.  W jakiej wysokości? Ciekawych zapraszam do zapraszam do zapoznania się z regulaminem zawodów. Strona klubowa organizatora: andrzejko.w.interia.pl