POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce
POWERLIFTING - Archiwum wiadomości

NEWS - lipiec 2004

2004.07.21
    Zaktualizowane przez Grzegorza Nocka zestawienie akademickich rekordów Polski testowo jest  dostępne na tej witrynie i witrynie AZS-u Politechniki Warszawskiej. Zestawienie to jest uzupełnieniem akademickich rekordów Polski prowadzonych przeze mnie do roku 1999. W związku z tym zawodnicy będący studentami uzyskującymi wyższe wyniki w latach 1999-2004 wyższe niż podane w zaktualizowanym zestawieniu proszeni są o kontakt celem uzupełnienia danych.  Studenci startujący na zawodach IPF, EPF lub PZKFiTS i uzyskujący wyższe wyniki niż podane rekordy muszą  okazać się zaświadczeniem (oryginałem!) z uczelni potwierdzającym, że w okresie poprawiania rekordu zawodnik był studentem lub pracownikiem naukowym uczelni. Proszę również o wszelkie uwagi odnośnie akademickich rekordów Polski dla uzyskania możliwie najbardziej aktualnych rekordów.

2004.07.20
    Pierwsza cześć galerii zdjęć z tegorocznych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu Leżąc. Kolejne zdjęcia będą sukcesywnie zamieszczane.

2004.07.19

Roman Szymkowiak został moderatorem działu Trójbój na forum dyskusyjnym Imperium Sportu. Forum to prowadzi również Paweł Pracownik. Na forum można uzyskać wiele informacji odnośnie treningu, zawodów. Można również osobiście zadać pytanie. Jest zatem okazja by przypomnieć o istnieniu kilku forów dyskusyjnych poświęconych trójbojowi siłowemu i sportom siłowym w ogólności:
             - Kulturystyka ORG.
   Linki do tych forów zostały dodane do zbioru linków w menu.
   Olbrzymią zaletą takich forów jest bezpośredni kontakt ze znawcami trójboju siłowego, możliwość zadawania pytań, wyrażania własnych opinii, dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innym; jest też możliwość oglądania cudzych i zamieszczania własnych zdjęć z zawodów czy  treningów.

2004.07.14
    Zdjęcia Krzysztofa Bożyczki złożyły się na galerię zdjęć z
Mistrzostw Europy Weteranów w Trójboju Siłowym.

2004.07.12

Złote żniwa, tak chyba należałoby zatytułować start Polaków na zakończonych wczoraj w czeskim Havírov'ie Mistrzostwach Europy Weteranów w Trójboju Siłowym. Najpierw Maria Szymkowiak z tytułem mistrzowskim zajęła II miejsce w klasyfikacji Mistrzyni Mistrzyń grupy I Weteranek - 413,59. Następnie w kategorii Weteranów I grupy brązowy medal zdobył Tadeusz Hul w kategorii 110 kg z wynikiem 795 kg, Ryszard Wszoła okrągłymi 900 kg-ami zdobył tytuł Mistrza Europy Weteranów w kat. 125 kg, zaś w kategorii najcięższej Wiesław Tochaczek wywalczył ciągami brązowy medal z wynikiem 697,5 kg. Ryszard Wszoła wygrał klasyfikację open weteranów I grupy zostając Mistrzem Mistrzów (513,63 pkt. Wilks'a). Weteranów II grupy tradycyjnie reprezentował Czesław Kędziora, zdobywając srebrny medal w kat. 56 kg z dorobkiem 410 kg. W tej samej grupie startujących tytuł mistrzowski zdobył Adam Jasiński miażdżącym rywali wynikiem 605 kg w kat. 67,5 kg, przy tym 4-krotnie poprawia rekordy Europy weteranów II gr.: 232,5 i 235 kg w przysiadzie oraz 145 i 147,5 kg w wyciskaniu leżąc. Kolejny mocny weteran Franciszek Michałowski wywalczył złoty medal z wynikiem 702,5 kg w kat. 82,5 kg. Kolejny pretendent do złotego medalu, Stefan Sochański, wywalczył pokerowym zagraniem w martwym ciągu w doborowej stawce srebrny medal w kat. 100 kg wynikiem 717,5 kg. W klasyfikacji Mistrza Mistrzów dwóch mocnych Polaków zajęło dwa najwyższe podia: I-sze Franciszek Michałowski 473,41 pkt., II-gie Jasiński Adam 470,39 pkt. Drużyna polska "starszaków" zajęła III miejsce z dorobkiem 42 pkt.  Po raz pierwszy polscy weterani zdobyli tak wysokie trofea jak wygrane w Wilks'ie w weteranach grupy I i II.

2004.07.09
    Kolejne medale wywalczyli w Havírov'ie:
srebrny - Czesław Kędziora, złoty - Adam Jasiński. Wrocławski szkoleniowiec poprawił przy tym rekord Europy weteranów II  w kat. 67,5 kg  w przysiadzie - 235 kg. Tytuł mistrzowski podkreślił znakomitym wynikiem 605 kg w trójboju.

2004.07.08
    Wicemistrzyni Europy Weteranek I sprzed dwóch lat,
Maria Szymkowiak,  tym razem zdobyła tytuł mistrzowski w czeskim Havírov'ie na rozgrywanych obecnie Mistrzostwach Europy Weteranów w Trójboju Siłowym. Tym razem zawodniczka wystąpiła w kat. 60 kg uzyskując 370 kg w trójboju: 150 kg w przysiadzie, 80 w wyciskaniu i 140 w martwym ciągu.

2004.07.06
    Swoją stronę internetową udostępnił w Internecie KS "Terminatus" z Dąbrowy Górniczej. Witryna przedstawia zawodników i szkoleniowców "Terminatusa", galerie zdjęć ze startów tych zawodników oraz szerokie informacje o siłowni .

2004.07.05
    Z półtora miesięcznym opóźnieniem podaję wyniki
V Otwartych Mistrzostw Miasta Warszawa w Wyciskaniu Leżąc o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga Południe zorganizowane przez Mirosława Łukasiuka z TKKF "Herkules"-Warszawa. Zawody rozegrano 22 maja br. Mimo rozgrywanych równolegle Mistrzostw Polski Juniorów w Trójboju Siłowym w Puławach, dopisali znakomici zawodnicy.