POWERLIFTING - trójbój siłowy i wyciskanie leżąc w Polsce

20-lecie Dąbrowskiego Klubu Karate
Podsumowanie Zagłębiowskiej Ligi Sztangistów

Dąbrowski Klub Karate obchodzi w tym roku 20 lecie swojego istnienia. Z tej okazji wraz z istniejącą przy klubie sekcją sportów siłowych Terminatus zorganizował pierwszą w Polsce Zagłębiowską Ligę Sztangistów, która odbyła się w pięciu edycjach od 2.09.2006r. do 28.10.2006r.w trzech miastach Dąbrowie Górniczej, Będzinie oraz Sosnowcu, w której wystąpiło 46 zawodników startując w jednej kategorii open oraz w dniu 04.11.2006r. II Otwarte Mistrzostwa Zagłębia w Wyciskaniu Leżąc o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Przed rozpoczęciem zmagań w zawodach odbyła się dekoracja najlepszych zawodników ZLSz. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, nagrodami rzeczowymi oraz nagrodami pieniężnymi, które otrzymała pierwsza trójka. Damian Laskowski z Terminatusa Dąbrowa Górnicza otrzymał dodatkowo jeszcze jedną nagrodę pieniężna od właściciela firmy Gumex pana Mariana Pawlusia, który także ufundował nagrody dla pierwszej trójki wszechwag mężczyzn i open kobiet z pierwsze miejsce w II Otwartych Mistrzostwach Zagłębia . W zawodach wzięło udział 66 zawodników w tym 10 zawodniczek z 20 klubów z całej Polski. Najsilniejszym zawodnikiem Mistrzostw został Damian Laskowski , który przy wadze ciała 95,7 kg zaliczył w trzecim podejściu ciężar 252,5 kg i uzyskał 156,55 pkt w punktacji Wilks’a.  W dodatkowym czwartym podejściu zaatakował ciężar 260,0kg, ale podejście nie zostało zaliczone i wyprzedził drugiego zawodnika Dariusza Wdowińskiego z Poweru 2005 Nasielsk o 3,163 pkt. Darek zaliczył 270,0 kg i uzyskał153,387 pkt. W czwartym podejściu próbował 280,0, ale próba wyciśnięcia nie powiodła się. Na trzecim miejscu uplasował się Arkadiusz Włoch z TKKF Azory Kraków startując tym razem w kat.wag.90,0 kg uzyskał 225,0kg i 147,9375 pkt.Jeden z faworytów do zwycięstwa Artur Rejek z Herkulesa Warszawa  zwycięzca ubiegłorocznych Mistrzostw rozpoczął zawody bardzo wysoko od 270,0kg i niestety wszystkie trzy podejścia miał spalone i odpadł z rywalizacji a z tym rezultatem wygrałby  zawody.
Dorota Szczepanik medalistka Mistrzostw Polski, Europy i Świata pewnie wygrała kategorię seniorek i klasyfikację open kobiet zaliczając 110,0 kg uzyskała 98.329pkt.
 Reprezentanci Terminatusa zdominowali Mistrzostwa zdobywając łącznie 10 medali. Złote medale wywalczyli: Adam Kula w kat. wag. 60,0 kg uzyskał 132,5kg. Radosław Zając w kat. wag. 67,5kg. z nowym rekordem życiowym 160,0 kg. Dariusz Parkitny w kat. wag. 82,5 kg, który stoczył pasjonujący pojedynek z dwoma kolegami z UKS Plastyk Dąbrowa Górnicza  Łukaszem Dybichem i Mateuszem Wartakiem. Po drugich podejściach na pierwszym miejscu znajdował się Łukasz, Darek był drugi, a Mateusz trzeci. Dopiero trzecie podejścia rozstrzygnęły o pierwszym miejscu. Dariusz zadysponował na sztangę 200,0 kg, tyle samo Łukasz, a Mateusz 195,0 kg, licząc na ich potknięcie. Darek zaliczył 200,0 kg, Łukasz spalił 200,0 kg i zajął drugie miejsce a Mateusz195,0 kg także nie zaliczył i zwycięstwo odniósł Dariusz a Mateusz wywalczył brązowy medal. Srebrne medale dla naszego klubu zdobyli  Monika Kura w kat. open  juniorek z wynikiem 50,0 kg. Nasz najmłodszy zawodnik czternastoletni debiutant Adrian Nędzyński w kat.wag.52,0 kg z wynikiem 47,5 kg. Tomek Stępień w kat. wag.56,0 kg z wynikiem 80,0 kg oraz nasz najcięższy reprezentant Michał Matyjasik w kat. wag. + 125 kg z wynikiem 215,0 kg. Na najniższym stopniu podium stanęli debiutująca w zawodach Estera Kubik w kat. open. seniorek z wynikiem 42,5 kg oraz młodzik Rafał Partyka w kat. wag. 60,0 kg z wynikiem 92,5 kg. Reprezentacja Terminatusa zwyciężyła zdecydowanie w klasyfikacji drużynowej mężczyzn zdobywając 66 pkt i wyprzedzając o 19 pkt drugi zespół z Dąbrowy Górniczej UKS Plastyk, który zdobył 43 pkt. Na trzecim miejscu jeden z najlepszych klubów  w Polsce Pover Kuźnik Chorzów.

Chciałbym na końcu podziękować wszystkim sponsorom i organizatorom ZLSz, oraz II Otwartych Mistrzostw Zagłębia w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza, Urzędowi Miasta, CSiR  za wsparcie, bez którego te mistrzostwa i liga byłyby niemożliwe. Dziękuje również wszystkim zawodnikom za udział  w imieniu organizatorów.